INFORMACE O DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE

Dominikánská republika je ideální pro odpočinkovou dovolenou. Rozkládá se na ostrově Hispaniola v jeho východní části. Na západě ostrova leží Haiti.

Teploty jsou tady poměrně stabilní. Od května do října se zde teploty pohybují kolem třiceti stupňů. Nicméně hlavní turistickou sezonou je období od prosince do května. Co se týče pláží, patří k těm nejlepším a nejvyhlášenějším na světě. Ať se vydáte do oblasti Punta Cana, Puerto Plata, Juan Dolio či Samaná budete nadšeni.

Oficiálním měnou je dominikánské peso, které se dělí na 100 centavů. Peníze je možné vyměnit hned na letišti nebo v průběhu pobytu (v hotelu, ve směnárně či v bance). V tutistických centrech jsou k platbám přijímány i šeky a kreditní karty Visa, Eurocard/Mastercard, American express či Dinners club.       

Očkování není při cestě do Dominikánské republiky vyžadováno.                                                           

Cestovatelé držící platný cestovní pas nepotřebují vízum, stačí turistická karta, která je k dostání za 10 amer. dolarů na letišti. Dominikánská republika je poměrně bezpečná země. Radíme vyvarovat se návštěvy chudinských čtvrtí.

Časový rozdíl vůči České republice je mínus 5 hodin v zimě a mínus šest hodin v době letního času.  Elektrické napětí je 110 V, 60 HZ, používají se americké typy zásuvek. Roaming funguje bez problémů.                           

 

INFORMACE O DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE INFORMACE O DOMINIKÁNSKÉ REPUBLICE
1x týdně na Váš e-mail