Egypt - Hurghada

Hurghada Hurghada

Informace o destinaci Hurghada

Hurghada patří mezi nejstarší a zároveň nejznámější letovisko v Egyptě. Naleznete zde jak hotely nižší a střední kategorii, tak i ty, které uspokojí nejnáročnější klienty. Velikou výhodou tohoto nejstaršího letoviska je bez pochyby velké množství aktivit, které nabízí. Jedná se například o výlety na čtyřkolkách, návštěva beduinské vesnice, jízda na velbloudech, dále vodní sporty, také golf a pro milovníky nakupování rušná nákupní centra, diskotéky, restaurace a bary.

V posledních letech se zde budují obrovské aqua parky, které tak lákají rodiny s dětmi. Pro ty, kteří zde chtějí strávit relaxační dovolenou, je zde jedno z nejkrásnějších moří. Svou průzračností, krásnými plážemi a podmořským životem Hurghada láká ročně statisíce turistů, kteří se rozhodli strávit zde krásnou dovolenou.

PLÁŽE:

Hotelové pláže v Hurghadě bývají písčité a široké. De facto každý hotel disponuje svou hotelovou pláží, na které najdete zdarma slunečníky i lehátka. Pokud hotel neleží přímo u pláže, využívá hotelové pláže jiného hotelu. V letovisku se nacházejí i soukromé pláže, které slouží místním obyvatelům a jsou zpoplatněny. Hotely mimo hlavní centrum mají mnohem živější podmořský život. Korálové útesy v centrální části města již nejsou tak živé. Pro milovníky windsurfingu doporučujeme oblast Safafa.

NÁKUPY:

K oblíbeným dárkům, které si turisti vozí z Egypta, patří různé oděvy, které jsou poměrně kvalitní. Dále šperky, na které si můžete nechat vyrýt své jméno v hieroglyfech. Samozřejmě doporučujeme také vodní dýmky, papyrus, egyptskou hudbu na cd, koření, bylinky a různé sošky faraonů, sfingy apod.

UBYTOVÁNÍ V HURGHADĚ:

V Hurghadě se nachází mnoho hotelů. Turisté si mohou vybrat od jednodušších hotýlků, přes standardní tříhvězdičkové ubytovací kapacity, až po luxusní rezorty.

Jestliže jste nerozhodní ve výběru hotelu, rádi Vám nějaký doporučíme. K těm nejoblíbenějším a prověřeným hotelům patří například HOTEL ALBATROS PALACE, který je postavený v luxusním stylu a nachází se v jižní části Hurghady (cca 15 min. od letiště), přímo na písčité pláži s pozvolným vstupem do moře. Pro příznivce šnorchlování je k dispozici molo, v blízkosti se nacházejí korálové útesy. K velice luxusním a kvalitním hotelům patří DANA BEACH. Skládá se z nízkých budov a je situován v jižní části Hurghady na dlouhé písčité pláži. Vzdušnému komplexu vévodí členitý bazén přecházející do říčky, kterou je možno loďkou nebo vodním šlapadlem dojet na pláž. Dále doporučujeme hotel JUNGLE AQUA PARK. Je to zajímavě řešený hotelový komplex, který se nachází asi 20 minut jízdy od letiště v Hurghadě. Za zmínku stojí i hotel AQUA VISTA. Tento nový hotelový komplex se nachází 7 km od letiště v Hurghadě v sousedství hotelu Aqua Blue.

1x týdně na Váš e-mail