Plavba po Nilu s pobytem u moře - hotel

Plavba po Nilu s pobytem u moře Plavba po Nilu s pobytem u moře Plavba po Nilu s pobytem u moře Plavba po Nilu s pobytem u moře Plavba po Nilu s pobytem u moře Plavba po Nilu s pobytem u moře

Popis hotelu

1. den:

Večerní odlet z Prahy do Hurghady. Noc v hotelu.

2. den:

Ráno odjezd do Luxoru. Návštěva západní břehu Nilu. Prohlídka Údolí Králů, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Dále pak Memnonovy kolosy, obrovské sochy, které se tyčí nad okolím, jako by střežily spánek zesnulých v thébském pohřebišti. Uvidíte take Džeser-Džeseru neboli "Nejposvátnější z posvátných", což je chrám, který nechala za své vlády postavit egyptská královna Hatšepsut (trůnním jménem Maatkare), jako svůj zádušní chrám. Noc na lodi.

3. den:

Návštěva další chrámů v Luxoru včetně Karnaku, největšího chrámového komplexu v Egyptě, založený Senusretem I. kolem 1950 př. n. l. a postupně stavěný a rozšiřovaný po dobu asi 1500 let. Odpoledne plavba lodí z Luxoru do Edfu. Noc na lodi.

4. den:

Návštěva Edfu, kde je I stejnojmenný chrám, kde pobývala i samotná Kleopatra. Poté plavba do města Kom Ombo a navštěva dvojitého chrámu, stejně jako chrám Edfu, tak i tento byl vybudován za vlády Ptolemaiovců. Plavba do brány černé Afriky - Asuánu. Noc na lodi.

5. den:

Volný program na lodi. Možnost fakultativního výletu do chrámu Abů Simbel. Noc na lodi.

6. den:

Po snídaní vylodění a návštěva Vysoké Asuánské přehrady. Energie získaná z přehrady pokrývá energetické potřeby celého Egypta. Poté prohlídka chrámu Philae a nedokončeného obelisk. Transfer do hotelu v Hurghadě. Noc v hotelu.

7. den:

Volný program u moře s odpočinkem.

8. den:

Volné dopoledne. Odlet zpět do Prahy.

Mapa hotelu

Přehled zájezdů do Plavba po Nilu s pobytem u moře

Omlouváme se, ale požadovaný zájezd není k dispozici.
1x týdně na Váš e-mail