Řecko - Lefkáda

Lefkáda Lefkáda

Informace o destinaci Lefkáda

Ostrov, který nepotřebuje reklamu. Stačí si prohlédnout pár fotografií s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem, a je o dovolené rázem rozhodnuto. Do Lefkady není těžké se zamilovat. Vždyť i Jackie Kennedyová jsem jezdila. Nebo i takový milionář Onassis! Ostrov leží nedaleko Korfu a je vysoce oblíbenou destinací turistů, a to právě kvůli kouzelným plážím. K těm nejznámějším patří pláž Agios Nikitas, Agios Ioannis, Vassiliki, Egremni nebo Porto Katsiki. Hlavním městem Lefkady je Lefkas a leží na severu ostrova. Druhým největším městem je Nidri, což je i zároveň populární turistické letovisko.

POČASÍ:

Od června do srpna se teploty pohybují mezi 25 & 35 stupňů, obloha je bez mráčku a turisty ochlazuje mírný větřík a to je ideální počasí Lefkada na prožití vaší dovolené.

PLÁŽE:

Mezi nejznámější pláže patří Agios Nikitas, Gialos, Egremni, Porto Katsiki nebo Kathisma. Pláže na Lefkádě jsou vyhlášené a patří k tomu nejkrásnějšímu, co Řecko může nabídnout.

VÝLETY:

Doporučujeme prozkoumat ruiny antických měst Leukada a Nirikos. Krásným výletem i návštěva vodopádů, které údajně omlazují a koupala se tady Jackie Kennedyová. Krásný je mys Ducato, ze kterého skočila známá básnířka Sapfó.

MALÝ SLOVNÍČEK:

český výraz/řecký výraz s výslovností

ano - ne

ne - ochi

ahoj - já su

dobrý den - kaliméra

dobrý večer - kalispéra

prosím - parakalo

děkuji - efcharisto

dobře - kala

voda - nero

pivo - bira

víno - krasi

káva - kafes

chléb - psomi

sýr - tyri

ovoce - fruto

zelenina - lachanika

pohlednice - kárta

nerozumím - den katalaveno

1x týdně na Váš e-mail