Poznámka: trasa může být směrována opačně.
Program zájezdu:
1. den PRAHA - SEATTLE
Odlet z Prahy do Seattlu, nocleh.
2. den SEATTLE
Prohlídka města včetně Pioneer Square s historií zlaté horečky či tržnice Pike Place Market. Výlet na věž Space Needle. Odjezd do NP Mt. Rainier, nocleh.
3. den NP RAINIER - POBŘEŽÍ PACIFIKU
Prohlídka NP Mt. Rainier obklopeného vodopády a ledovci. Odjezd k Pacifiku, nocleh na trase.
4. den NP OLYMPIC
Deštné pralesy, alpinské louky, stáda losů, šokující pohled z Hurricane Ridge na 60 ledovců - mezi nimi obr Mt. Olympus. Nocleh v Port Angeles.
5. den PORT ANGELES - VICTORIA
Přesun trajektem do kanadské Victorie. Prohlídka města a přístavu s hotelem Empress, kde se odpoledne konají téměř rituální anglické čaje. Návštěva majáku Fisgard Island.
6. den KOSATKY - DUNCAN - NANAIMO
Ráno plavba za kosatkami (fakult.). Pak cesta do Duncanu, města totemů a domova indiánů kmene Cowichan. Pyšní se hned dvěma unikáty: nejširším totemem a největší hokejkou světa (63 m). Nocleh v Nanaimu.
7. den NANAIMO - PORT HARDY
Odjezd přes údolí Nimpkish se zastávkou v Telegraph Cove, osadě postavené z velké části na dřevěných pilířích nad hladinou moře. Nocleh v Port Hardy.
8. den PORT HARDY - PRINCE RUPERT
Plavba lodí členitými fjordy. Dojmy z přírodní scenérie umocní setkání s velrybami. Nocleh v Prince Rupert.
9. den PRINCE RUPERT - HYDER
Cesta kolem Seven Sisters do Stewartu a Hyder. Hyder, dříve prosperující městečko, nese dnes přezdívku "Nejživější město duchů". Návštěva ledovce Bear, nocleh.
10. den HYDER - WATSON LAKE
Možnost pozorování medvědů Grizzly při lovu lososů (bez záruky). Cesta pravou kanadskou divočinou se zastávkami na focení do Watson Lake. Prohlídka "háje značek", nocleh.
11. den WATSON LAKE - SKAGWAY
Odjezd do Skagway, které v roce 1897 zavalili zlatokopové, dobrodruzi a prostitutky. Prohlídka města, nocleh.
12. den LAKE BENNETT - CARCROSS
Cesta historickým vlakem přes průsmyk White Pass. Zastávka u ,,nejmenší" pouště světa v Carcrossu, cesta k jezeru Bennett a dále do Whitehorse, metropole Yukonu, nocleh.
13. den WHITEHORSE - DAWSON CITY
Cesta po Klondike Highway do Dawson City, centra zlaté horečky. Kdo vyrazí do města, zjistí, že se tu moc nezměnilo - hazard a kankánová děvčata čekají.
14. den KLONDIKE - BONANZA CREEK
Výlet k soutoku řek Yukon a Klondike, návštěva hrobu českého polárníka Jana E. Welzla. U Králičího potoka si vyzkoušíme rýžování zlata. Prohlídka muzea v Dawsonu, nocleh.
15. den DAWSON CITY - GLENNALLEN
Nebýt zlata, byla by tato místa dlouho známá jen kartografům. Po cestě do NP Wrangell-St. Ellias možnost pozorovat aljašskou přírodu. Nocleh v Glennallen.
16. den NP WRANGELL-ST. ELLIAS
Odjezd do NP Wrangell-St. Ellias. Zastávka v Chitině s lososími pastěmi na řece Copper. Cesta do McCarthy, případně Kennikotu, kdysi centra těžby mědi u ledovce Kennikot.
17. den GLENNALLEN - NP DENALI
Odjezd do Chugach Mountains. Uvidíme nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley. Po cestě návštěva farmy pižmoňů v Palmeru (fakult.). Nocleh v blízkosti NP Denali.
18. den NP DENALI
Cesta do nitra NP Denali. Na trase čeká řada zastávek spjatých s pozorováním losů, karibů, medvědů, vlků, ovcí aljašských a jiných obyvatel Aljašky. Nocleh v blízkosti parku.
19. den NP DENALI - ANCHORAGE
Přejezd do Anchorage. Zastávka ve Wasille, kde se dozvíme o proslulém běhu psích spřežení Iditarod, nocleh.
20. - 21. den ODLET A PŘÍLET DO PRAHY
CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE
- leteckou přepravu a letištní taxy
- 19x ubytování kategorie 3*
- doprava vozy (pouze)
- vstupy do národních parků
- služby českého průvodce
- návštěva muzea v Dawson City
- teplé prameny u Lake Laberge
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE
- fakultativní vstupy a výlety
- stravování
- vstupní autorizaci ESTA do USA